Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları Yorumlarım

             


              Sabırsızlıkla beklediğimiz Hobbit serisinin ikinci filmi birkaç gün önce çıktı. Bende bügün 3D olarak izleme şansı buldum. İlk yarısında biraz uyuklar gibi oldum (Kız arkadaşım uyudu) ama ikinci yarı gerçekten muazzamdı. Şimdiden söyliyeyim spoiler içeriyor bu yazı.
              Film öyle muhteşem bir sonla bittiki şuan zaman makinesi icat edilse direk 1 yıl sonrasına giderim. O ejderhanın altınla kaplanışından sonra dağdan çıkışı gerçekten bitme diye yalvarttı. Peter amca bu filmde ilk filmdeki o biraz masalsı biraz animasyon havasından uzaklaşmış.Gerçekçi görüntüler ile vermiş filmi. Efektler ilk filmdeki gibi abartı değil son derece yerinde ve etkileyiciydi. Yüzüklerin Efendisi filminede bir kaç gönderme var. Özellikle Sauron'nun o meşhur gözünde siuletinin belirmesi gerçekten muazzamdı. Belkide filmin en güzel sahnesiydi. Ayrıca Legolas cücenin adını unuttum onun aile fotoğraflarına bakarken "Bu goblin mutantı benzeri şey de kim?" demesi üzerine cücenin "O oğlum Gimli" demesi çok hoştu. Beklenmedik şeyler de vardı filmde. Üçüncü filmin çıkacağını bilmesem iki sahnede ejderha kesin öldü derdim.

           Gidilmeyi kesinlikle hak ediyor. Belki ilk film kadar dolu değildi ama gerçekten etkileyiciydi. Filmin fragmanınıda aşağıdan izleyebilirsiniz.             

Etiketler: , , , , , ,