Minecraft 1.8 Güncellemesi (Muazzam Bir Güncelleme)

Minecraft sonunda beklenen büyük güncellemeyi snapshot olarak yayınladı.Bende boş durmadım hemen eklenen yeni özellikleri sizler için yazdım. Daha fazla boş konuşmadan özellikleri anlatayım. (Kaçırdığım şeyler, hatalarım ya da eklemek istedikleriniz varsa lütfen aşağıdan yorum bölümünü kullanın)

1- Oyuna Spectator modu eklendi. 
Nedir bu? Bu mod sayesinde creative moddan biraz daha öte olacaksınız yani bütün blokların içinden geçip istediğiniz kişinin çantasında neler var bakabilecek ve hatta, işte burası harika, bir mobun ya da oyuncunun gözünden oyunu izleyebileceksiniz. Fakat dünya ile etkileşiminiz asla olmuyor. Ne blok koyabilirsiniz ne de kırabilirsiniz. Bu moda geçmek için /gamemode 3 yazmanız yeterli.

2- Bir çok yeni komut eklendi. (Bunları kaynağın linkinden bulabilirsiniz.)

3- Tam 8 tane yeni blok eklendi. 
Bunların 3'ü yapılar için kullanılan diğer 3'ü onların işlenmiş hali, birisi slime blok diğeride redstone devrelerinde kullanılacak boş bir blok tek özelliği görünmez olması.

4- Kıyafetlerimiz artık 2 kat daha detaylı.
5- F3 ekranında da değişiklikler var fakat o kadar önemli değil.

6- Enchanting sistemi değişti.
7- Köylülerle ticaret sistemi dengelendi. Artık köylüler hasatlarını topluyor, yeniden ekiyor. Hatta ekmek yapıp paylaşıyor.
8-  Anvil de eşya ismi değiştirmek 1 seviye tamir etmek ise 2-5 arası seviye istiyor.

Daha bunlar gibi sayısız şey eklendi ki köylerde daha fazla iron golem görmeye, butonlarınızı tavana koymaya, sallanan minecarttan düşmeye, dispenserlar ile iron golem ordusu hazırlamaya, köylü çiftleşmesi izlemeye hazır olun!


Kaynak: http://minecraft.gamepedia.com/1.8


Etiketler: , ,