Minecraft 1.9 Güncellemesi - Detaylı İncelemeHerkese merhaba, Minecraft 1.9 güncellemesi uzun zamandır oyun severler tarafından merakla bekleniyor. Güncelleme ismi olarak "The Combat Update" kullanılıyor olması aksiyon dolu bir güncelleme olacağına işaret ediyor. Bende bu yazıda sizler için Minecraft 1.9 güncellemesi için detaylı bir inceleme hazırladım. Değişen her özellik yerine, çok önemli yenilikleri ve düzenlemeleri ekledim.

Zehirlenme, hız vb. özellikler

Üzerinizde etki yaratan bir özellik örneğin hızlı koşma, zehirlenme vb. gibi varsa bunlar eskiden inventory içerisinde gösteriliyordu, artık ekranın sağ üst köşesinde yer alacak.

Steve diğer elini kullanabilecek

Bir çoğunuzun modlardan bildiği 2 eli birden kullanma olayı artık orjinal Minecraft'a da geliyor. Bir elinizde meşale tutarken diğer elinizde kazmanızı tutabileceksiniz, 2 elinizdeki eşyayı değiştirmek içinse tek yapmanız gereken " F " tuşuna basmak olacak.
Yeni ok çeşitleri

Dört yeni ok çeşidi Minecraft 1.9 güncellemesi ile oyuna ekleniyor. Ayrıca okları koyabileceğiniz Quiver de minik bir çanta olarak güncelleme ile sunulacak. Kalkanlar 

Hem saldırı hemde savunma yapabileceğiniz kalkanlar oyuna ekleniyor. 

End City Dungeon

Ender şehrine ejderhanın mekanına dungeon ekleniyor, dungeon için özel olarak Shulker adında moblarda ekleniyor. 
Shulker 

Bu yeni mob size her vurduğunda üzerinizde "levitation" efekti bırakıyor bu efekt sayesinde yüksek yerlerden düştüğünüzde daha az hasar alıyorsunuz.Etiketler: , ,