Clash Royale Destansı Kartlar

Clash Royale çıktığı ilk günden (hatta resmi olarak çıkmadan önce bile) itibaren ortalığı kasıp kavurdu, bir çok listede en tepeye oturdu. Oyunun temelinde kartların olduğunu oynayanlar biliyor, ve bu kartlar Sıradan, Ender, Destansı ve Efsanevi olarak 4'e ayrılıyor. Bu rehberde Destansı kartlara yakından bakacağız.


Prens

Alıştırma Haritasında açılan bu kart çok yüksek saldırı gücü sayesinde birimleri hızlıca öldürüyor, ayrıca Taç kuleleri bu birime karşı çok etkisiz kalıyor. Özel yeteneğe sahip olan Prens düşmanlarına karşı hızlı bir şekilde koşuyor ve ilk vurduğu birime çok yüksek hasar veriyor. Kalabalık birimlere karşı çok etkisiz kalıyor. Detaylı rehber için buraya tıklayın.
Cadı

Alıştırma haritasında açılan Cadı yavaş saldıran Pekka gibi birimlere karşı çok etkili oluyor. Özel yeteneği sayesinde 3 tane iskelet çıkarıyor ve birimleri oyalamada çok işe yarıyor. Yüksek sağlığa sahip birimlerin arkasında gayet güzel iş yapıyor. Canı çok az olduğu için Cadıyı iyi korumanız gerektiğini unutmayın.
Yavru Ejderha 

Alıştırma Haritasında açılan Yavru Ejderha yüksek sağlığa sahip uçan bir birimdir. Alan hasarına sahiptir ve engellemesi zordur. Özellikle Dev gibi yüksek sağlıklı birimlerin arkasına koyulduğunda düşmanınızı çok zor durumda bırakabilirsiniz. Tabiki de uzaktan vuran Okçular Yavru Ejderhayı kesmede etkili oluyor. Ayrıca dikkatini başka bir yere çekip Taç Kulesiyle de öldürebilirsiniz.Dev İskelet

2. Arenada açılan bu kart devasa boyutta yüksek sağlığa sahip bir iskelet. En önemli özelliği ölünce olduğu yere 3 saniye sonra patlayan bir bomba bırakması. Çok yüksek hasar veren bu bomba Taç Kulelerini yıkmada çok etkili oluyor. Dikkati çabuk dağılan bu birimi Taç Kulelerinden uzağa çekip öldürmek gerekiyor.
Pekka

4. Arena da açılan Pekka yüksek sağlığa ve aşırı yüksek saldırı gücüne sahip. Durdurulmadığı takdirde bütün kuleleri yıkma potansiyeline sahip. Tabiki de sadece karaya ve tek tek saldırdığı için yığınla gelen birimlere karşı aşırı etkisiz kalıyor. Ayrıca havadan saldıran birimler kolayca Pekkayı öldürüyor. Arkasına destek koymadan Pekkayı kesinlikle göndermeyin.İskelet Ordusu 

Alıştırma haritasında açılan İskelet Ordusu yüksek sağlığa sahip ve tek tek vuran birimlere karşı aşırı etkili oluyor. Prens, Dev, Pekka gibi birimler İskelet Ordusu tarafından saniyeler içinde öldürülüyor. En büyük dezavantajı alan hasarı vuran birimler tarafından saniyeler içinde öldürülüyor.
Golem

6. Arenada açılan Golem oyundaki en yüksek sağlığa sahip birimdir. Sadece kulelere saldıran Golem öldüğünde alana hasar verir ve içinden 2 tane Golemite çıkar. Arkasında ki birimleri uzun süreler boyunca koruyabilir. Ayrıca Pekka gibi birimlere karşı uzun süre hayatta kalmasıyla defansa da katkı sağlar.
Balon

2. Arenada açılan Balon havadan saldıran birimdir ve sadece kulelere saldırır. Çok ama çok yüksek saldırı gücüne sahiptir ama buna karşılık sağlığı normal seviyededir. Dev ile atıldığında düşmana korku dolu anlar yaşatır ve genellikle bu ikili bir taç kulesini rahatlıkla indirir.


Etiketler: , , , , ,