Clash of Clans Kara İksir Nasıl Kasılır? (Detaylı Rehber)


Merhaba arkadaşlar bu yazımda Clash of Clans'da kara iksir nasıl kasılır onu anlatacağım. Baştan söyliyeyim, zahmetli ve masraflı bir yola giriyoruz :). Bildiğiniz gibi Kara İksir Deposu, Köy Binası 7' de açılıyor fakat Kara İksir Sondası ise Köy Binası 8 de açılıyor. İşte bu yüzden diğer oyunculardan Kara İksir çalmamız gerekiyor. Fakat bu hiçte kolay değil. Çünkü hem Kara İksir az depolanıyor hem de genelde köyün en ortasında oluyor. Ulaşmak hiçte kolay değil. Peki hiç Yıldırım Büyüsü'nü kullanmak aklınıza geldi mi?

Öncelikle birkaç detaydan bahsedelim.

Kupa Seviyenizi Belirleyin
Çünkü; yüksek kupa seviyesinde Kara İksir Sondaları'da yüksek seviyedir. Bu sayede daha fazla üretir ve depolar daha hızlı dolar. Fakat 2000 kupa civarında çok güçlü rakipler karşınıza çıkabilir.


Kara İksir Nerede Onu Belirleyin

Kara İksir sondada mı duruyor yoksa depoda mı? Bunu anlamak için sondaya bakmak yeterli. Sondanın üstündeki kutu doluysa bütün Kara İksir sondadadır.


Yandaki resimde boş olanı görüyorsunuz. Fakat unutmayın; eğer bir sondaya saldırıyorsanız içindeki Kara İksir'in en fazla %75 ini alabilirsiniz. Hemen aşağıda ise hangi seviye sondanın ne kadar Kara İksir sakladığını bulabilirsiniz.
Level 1 120 Kara İksir depolar.  90'ı çalınabilir.
Level 2 240 Kara İksir depolar.  180'i çalınabilir.
Level 3 450 Kara İksir depolar.   338'i çalınabilir.
Level 4 720 Kara İksir depolar.   540'ı çalınabilir.
Level 5 1120 Kara İksir depolar.  800'ü çalınabilir.
Level 6 1600 Kara İksir depolar. 1200'ü çalınabilir.Saldırı Planınızı Oluşturun

Eğer ki Kara İksir sondada ise buraya tıklayarak Saldırı Taktikleri yazıma ulaşabilirsiniz.

Peki Kara İksir depoda ise ne yapacağız. Öncelikle büyü fabrikasından en az 2 tane Yıldırım Büyüsü basıyoruz. Benim önerim 3 tane basmanız. Ardından 500+ Kara İksiri olan birinin Kara İksir Deposuna 3 Yıldırım Büyümüzü birden atıyoruz. En az 300'ünü almış oluyoruz. Ondan sonra kupa kaybetmemek için savaşı kazanmayı deneyebilirsiniz. Fakat buradaki sıkıntı ciddi anlamda iksir zararımız oluyor ve ayrıca bu taktiği en az 1 saat beklemeden yapamıyorsunuz.

Yıldırım taktiği ile +1200 den fazla Kara İksir'i aldığım savaşları biliyorum arkadaşlar yani birazda şansınız olacak. Youtube kapalı olduğu için video ekleyemiyorum ama açılırsa ekleyeceğim gerçekten çok etkili.İntikam Saldırıları Çok Önemli

Size saldırmış ve ciddi anlamda Kara İksirinizi almış birisinin mantıken Kara İksir deposu vardır. Acımayın intikam alın! Size geri saldırı atamıyacağı için (sizden intikam alamaz) sizden aldığı Kara İksiri geri alır üstünede korursunuz.Kara İksir Nasıl Korunur?

Öncelikle "Kimselere Maden Kaptırmıyoruz" yazıma bakarak çok etkili taktikler öğrenebilirsiniz. Onun dışında bir yol daha var. Kara İksirimizi harcamak. Evet yanlış okumadınız harcıyacağız ama en ufak kayıp olmadan geri alacağız. Oyundan çıkmadan önce Kamp Ateşlerinde tek bir asker bile boşluk kalmayacak şekilde dolduruyoruz. Bundan sonra basmaya çalışacağınız her asker sıraya girecektir. İşte bizden bundan yararlanıp mümkün olduğunca Kara İksir birimi basıyoruz. Aslında sadece sıraya giriyorlar. Hiç bir kaybımız yok. Bu taktik ile 4320 Kara İksiri koruyabilirsiniz. (En yüksek seviyede 6 cadı ve 1 Valkyrie ile elde edilmiştir)

Dikkat Edin!


Etiketler: , ,