Clash of Clans Yeni Kalkan Sistemi - Güncelleme


Clash of Clans tarihinin en büyük güncellemesini önümüzdeki günlerde alacak ve bir neslin sonunu getirecek. Artık Farmer adıyla andığımız köy düzenleri tarihe karışıyor çünkü artık Köy Binası'nın yıkılması kalkan sağlamıyor!!

Clash of Clans'a gelecek yeni güncelleme oyunun savunma sisteminde köklü değişikliklere yol açacak. Farmer düzenlerin oyundan kalkıyor olması bir nebze oyuna heyecan katacak çünkü Köy Binası dışarıda olduğu zaman haftalarca güçlü bir saldırı almadığımız oluyordu. Artık Köy Binalarını içeri almanın vakti geldi! Bunun dışında eskisi gibi artık saldırdığınız anda bütün kalkanınız gitmiyor, parça parça gidecek olan kalkan 2,3 hatta 4 saldırıya kadar sizi koruyabilecek.

Yeni kalkan sisteminde kalkan kazanmak için:


gelecek. Eğer düşmanınız ordusunun %50'sini kullanmaz ise hiçbir şekilde kalkan gelmeyecek.

Eskisi gibi savaşı kazanma koşulları ise devam ediyor yani %50 olunca 1 yıldız, Köy Binası yıkılınca 1 yıldız ve %100 olunca toplam 3 yıldız oluyor.

Saldırırken kalkan:


Bundan sonra oyunun bütün saldırı ve savunma sistemleri değişmiş olacak, çok güçlü savunmalar size kalkan kazandırmayacak ve sürekli saldırıya açık olacaksınız, aynı şekilde güçsüz savunmalar bütün madenlerinizi kaptırmanıza neden olacak. Saldırıların kalkan düşürmesi ise bir değişik olacak. Yeni kalkan sistemi hakkında ki videoyuda izlemenizi öneririm.

Etiketler: , , , ,